Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Začala sa Slovenská lakrosová liga

Vo Zvolene odštartovala 4. marca Slovenská lakrosová liga. Náš lakrosový klub Tricksters Bratislava odohral prvý zápas proti tretiemu tímu predchádzajúcej sezóny Prievidzi Headhunterz a bolo sa na čo pozerať.

Naši vstúpili do zápasu dobre aj keď územnú prevahu nepretavili do výraznejšieho náskoku. Bolo vidieť, že hráči sa po zimnej prestávke na veľkom ihrisku ešte hľadajú. To využil dobre hrajúci súper, ktorý z minima vyťažil maximum. Navyše našim pristrihli krídla vylúčenia (6 trestov behom 30 minút), ktoré dovolili súperovi ľahšie zvládnuť prvú polovicu zápasu a dokonca v nej viesť o dva góly 3:5.

Do druhej polovice zápasu preto naši hráči vstupovali s cieľom otočiť nepriaznivý vývoj zápasu, čo sa im aj troma gólmi podarilo. Prievidza však nezložila zbrane a dokázala v závere tretej štvrtiny vyrovnať na 6:6.

Posledná štvrtina tak bola o tom, komu sa podarí vsietiť víťazný gól. Podarilo so to našim chlapcom, no opäť nedokázali premeniť všetky šance, za čo pykali minútu pred koncom zápasu, keď sa podarilo súperovi vyrovnať.

Oba tímy tak išli do predĺženia, aj keď podľa rozhodcov ani nemuseli, veď zápas sa mal skončiť podľa nich remízou. Napokon ich však oba tímy prehovorili a hralo sa predĺženie podľa pravidiel lakrosu aj keď, namiesto 2×4 minút dokonca 2×5 minút. Ak by sa nerozhodlo ani počas nadstavených desiatich minút víťazom by bol tím, ktorý by skóroval ako prvý.

V predĺžení však skórovali iba hráči z hlavného mesta, dokonca tri krát a zvíťazili v pomere 10:7.

V ďalšom kole, ktoré sa však hrá až 22. apríla, nastúpia Tricksteri proti Zvolenu. Všetky výsledky Slovenskej lakrosovej ligy nájdete aj v tabuľke SLL 2017 na našich stránkach.